ANTY-Prawo i Sprawiedliwość - afera FOZZ
Gdzie jest zapowiadane tanie państwo?
Czemu Rydzyk miesza się do polityki?
Co stało się z pieniędzmi z FOZZ?
antyPiS
PiS
> afera FOZZ
> program
> władza za wszelką cenę


Liczba gości:
Afera Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego

Wiele osób ją pamięta, ale ostatnio (nie wiedzieć czemu) niewiele ma odwagę o niej mówić... A jeszcze mniej chce mówić głośno o roli w niej braci Kaczyńskich i ich Porozumienia Centrum.
Sam Andrzej Lepper (teraz współkoalicjant) pisał w swej książce "List Leppera" o niejasnej a nawet ewidentnej roli Kaczyńskich w tej aferze: "(...) Bagsik i Gąsiorowski oficjalnie zeznali, że prawie 6 milionów przekazali spółce Telegraf, związanej z Porozumieniem Centrum braci Kaczyńskich. Mówili też o skierowaniu znacznych sum na prezydencką kampanię wyborczą Lecha Wałęsy, o co prosił ich Jarosław Kaczyński, obecnie jeden ze sprawiedliwych z Prawa i Sprawiedliwości. (...)".
Podczas śledztwa pojawił się tajemniczy Pineiro, który nie bał się mówić o przekazywaniu pieniędzy z Funduszu partiom politycznym - w tym wypadku Porozumieniu Centrum i jego prominentnym politykom, braciom Jarosławowi i Lechowi Kaczyńskim.
Kaczyński jako szef prokuratury nie za bardzo kwapił się do przesłuchania Pineira (za dużo wiedział?).

Ponieważ rola Kaczyńskich w aferze FOZZ nie została nigdy jednoznacznie wyjaśniona, nie możemy napisać i stwierdzić czy byli winni czy nie. Jednak całe zamieszanie związane z Funduszem i osobami Kaczyńskich budzi wiele wątpliwości i pozostawia do myślenia. Mandaryna, była żona Michała Wiśniewskiego na pewno nie była zamieszana w aferze FOZZ, dlatego jej nazwisko nie pojawia się w tym kontekście :). Natomiast nazwisko Kaczyńskich pojawia się i to nader często... Dziwnie mieć poczucie, że prezydentem jest jeden z niskich braci którzy mogli być zamieszani w jedną z największych finansowych afer Polski.

Dodatkowo, śmiesznie jest patrzeć jak jeden z ludzi tak wrogo nastawionych do Kaczyńskich chociażby właśnie na ich rzekomy udział w aferze FOZZ (Lepper - odsyłamy do wspomnianej jego książki), teraz jest ich głównym ratownikiem. Kaczyńscy i ich PiS muszą być na usługach wodza z Samoobrony żeby przetrwać. Śmieszne...

strona
misja <
co nowego <
główna <
kontakt <